Proces produkcji

Proces produkcji wiązarów rozpoczyna się od przygotowania projektu. Wiązary MIŚ oferują swoim klientom kompleksowe usługi projektowe, w zakres których wchodzi opracowanie konstrukcji dachu zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami inwestora, a także przygotowanie dokumentacji technicznej umożliwiającej odpowiednie przygotowanie stanowisk pił i prasowania. Koszt projektu jest zawsze wliczony w cenę wykonania więźby.

Dokumentację na piłę bezpośrednio generuje specjalistyczne oprogramowanie. Obejmuje ona dokładną specyfikację każdego elementu wiązara z uwzględnieniem określonych długości oraz kątów. Dzięki temu, zakład jest w stanie zapewnić wysoką dokładność wymiarową oraz powtarzalność poszczególnych elementów sięgającą do 1mm na 12m długości elementów.

Następnie wycięte części zostają połączone w wiązary przy pomocy płytek kolczastych wprasowywanych w węzły. Płytki mają setki kolców stalowych o głębokości od 8 do 20mm – połączenie takie nie osłabia materiału jaki stosujemy, a jest to najwyższej jakości drewno skandynawskie: suszone komorowo, czterostronnie strugane, starannie selekcjonowane bez wad – do kategorii konstrukcyjnej C24. Wytrzymałość drewna suszonego jest nawet o 60-70% wyższa niż w przypadku drewna wilgotnego